Wyjazd do Teatru Lalek Banialuka!
Informujemy, że Zarząd osiedla Kolonia Jasna organizuje 11 października br. (niedziela) o godz. 11:00, wyjazd do Teatru Banialuka w Bielsku – Białej dla dzieci w wieku od 5 do 9 lat z rodzicem na spektakl pod tytułem: Wąż.
Zbiórka przed SP nr 18, ul. Księżycowa 25, wyjazd o godz. 10:00 – koszt przejazdu 10 zł.
Teatr Lalek Banialuka w Bielsku Białej - www.banialuka.pl
Zapisy odbędą się 8 września br. o godz. 17:00 w SP nr 18 ul. Księżycowa 25.
Serdecznie zapraszamy!
Dlaczego wąż nie ma rąk ani nóg? Czy nie byłby doskonalszy z kończynami? Główny bohater widowiska „Wąż” z pewnością byłby zdecydowanie mniej wkurzony. Nie denerwowałby się dostając rękawiczki na imieniny, a popularne zwroty typu: „w nogi”, „jest mi to na rękę”, czy „ręce do góry” nie wywoływałyby u niego złości. Wąż postanawia więc zaradzić swojej niedoli i wyrusza na poszukiwanie rąk i nóg. W podróży towarzyszą mu Chomik i Gekon, a całą historię opowiada kochający zwierzęta narrator. Na swojej drodze bohaterowie spotykają Wróżkę Zębuszkę, Magika, Królika, Pająka i Ptaka, a w końcu samego Boga. Podróż pozwala im zrozumieć i dostrzec to co najważniejsze: wartość przyjaźni i piękno bycia sobą. Bohaterowie przekonują się, że prawdziwa magia kryje się w codzienności, a dzięki tolerancji i akceptacji cudzej inności nasz świat staje się bardziej różnorodny i interesujący.
Twórcy widowiska Janusz Ryl-Krystianowski (reżyseria), Julia Skuratova (scenografia) i Robert Łuczak (muzyka) wykreowali na scenie niebanalny, magiczny świat. Interesująca scenografia, porywająca muzyka i sprawna gra aktorska wciągają w magiczny świat teatru i zachęcają do uważnego śledzenia losów bohaterów. Dowcipny i bliski dzieciom tekst pełen gier językowych i współczesnych odniesień jest jednocześnie łatwy do zrozumienia i poetycki. Dodatkowo nietuzinkowe lalki skonstruowane z wykorzystaniem instrumentów muzycznych pobudzają dziecięcą wyobraźnię, a nawiązania do zakulisowych trików i tajników pracy na scenie pozwalają dzieciom zrozumieć ideę magii teatru. Całość tworzy wartościowe widowisko dla dzieci i rodzin.
Kiedy magia teatru łączy się z magią codzienności powstaje przedstawienie, które przenosi młodych widzów do krainy wysmakowanej estetyki zamieszkałej przez sympatyczne postaci. Poprzez identyfikację z bohaterami młodzi widzowie mogą oswoić i zniwelować własne lęki i niepokoje, a co najważniejsze dostrzec i docenić swoją wyjątkowość.
Janusz Ryl-Krystianowski, Julia Skuratova i Robert Łuczak są już znani bielskiej widowni przede wszystkim jako twórcy wielokrotnie nagradzanego i wysoko ocenianego przez krytykę i publiczność spektaklu „Złoty klucz”.