Strona internetowa osiedla KOLONIA JASNA

Bezpieczeństwo czy wygoda?

Czwartek, 22 Wrzesień 2016

Na takie pytanie będą musieli odpowiedzieć mieszkańcy osiedla Kolonia Jasna. Powód? Proponowane zmiany w organizacji ruchu na ulicy Księżycowej.

Zaparkowane samochody po obydwóch stronach jezdni to problem, z którym zmagają się nie tylko mieszkańcy ulicy Księżycowej, ale i rodzice, którzy odwożą dzieci do szkoły. Zaparkowane samochody ograniczają widoczność oraz sprawiają duże utrudnienie przy wymijaniu się pojazdów. Jest to szczególnie kłopotliwe ze względu na dzieci, które uczęszczają do znajdującej się tutaj szkoły podstawowej i przedszkola. W obu placówkach uczy się ok. 600 dzieci, w tym osoby niepełnosprawne. I to właśnie najmłodszych często nie widać zza zaparkowanych samochodów.

Problem ten był konsultowany przez zarząd osiedla Kolonia Jasna już na początku tego roku. W czerwcu do Urzędu Miejskiego w Pszczynie zostało skierowane pismo, w którym wnioskowano o zmianę organizacji ruchu na ul. Księżycowej. - Najlepszym rozwiązaniem będzie wprowadzenie tutaj drogi jednokierunkowej na odcinku od ul. Pięknej do ul. Bratniej. Wprowadzenie zakazu parkowania na jednej ze stron nie poprawi sytuacji, bo wciąż wymijanie samochodów będzie tutaj problematyczne – podkreśla przewodniczący osiedla, Arkadiusz Gardiasz.

Wprowadzenie drogi jednokierunkowej niesie za sobą utrudnienia dla kierowców, ale jak podkreśla Arkadiusz Gardiasz, nie będą one duże. – Do szkoły wciąż będzie można dojechać drogami równoległymi, których na naszym osiedlu nie brakuje. Kierowcy będą mieli do nadrobienia zaledwie kilkadziesiąt metrów. A same zmiany na pewno poprawią komfort pieszych – dodaje A. Gardiasz.

Jak podkreśla przewodniczący, nic nie zostanie wprowadzone bez wcześniejszej konsultacji z mieszkańcami osiedla. - Na Kolonii Jasnej nie było dotychczas żadnych ograniczeń, jeśli chodzi o poruszanie się samochodami. Zmiany znacznie poprawią bezpieczeństwo pieszych, ale poniosą za sobą pewne utrudnienia. Dlatego to mieszkańcy będą musieli zadecydować, co dla nich jest ważniejsze: bezpieczeństwo czy wygoda. 6 października o godz. 18.00 w SP 18 zostanie zwołane zebranie mieszkańców, na którym zostanie podjęta decyzja w sprawie ul. Księżycowej – dodaje Arkadiusz Gardiasz.


Źródło: www.pszczynska.pl

KONTAKT info

Arkadiusz Gardiasz

Przewodniczący Zarządu Osiedla

Radny Rady Miejskiej

tel. 509 108 193

 

asp. szt. Bożena Niewińska

Osiedle Kolonia Jasna – dzielnicowy

tel. 727 032 489, (47) 85-522-63

 

Grzegorz Kuczera

Radny Rady Miejskiej

tel. 603 382 366

 

Monika Rąba

Radna Rady Miejskiej

tel. 506 535 495

 

Marek Szklorz

Radny Rady Miejskiej

tel. 600 334 588

 

Krystyna Fuławka

Radna Rady Miejskiej

tel. 696 255 161

  

 


2015-07::1437134095-powiat.jpg2015-07::1437134192-pszczyna.jpg